Dom Zdrowia i Spokoju                                                

Skontaktuj się z nami:
4 1

65 572 15 38

            3 1

info@dzis.eu

Prywatne domy opieki – aktualności domu seniora

Sprawdź, co się u nas dzieje

Pracownicy naszego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego to osoby o wiedzy, doświadczeniu, ale także, co w przypadku usług opiekuńczych dla osób starszych jest istotne, bardzo wyrozumiałe. Staramy się, aby nasza propozycja czerpała z oczekiwań pacjentów, a także prężnie rozwijającej się techniki. Zachęcamy do sprawdzenia aktualności. Będziemy w nich zamieszczać nie tylko informacje o wizytach gości, ale także na przykład nowe propozycje zabiegów leczniczych czy też pojawiające się możliwości przyjazdu na turnusy rehabilitacyjne w okolicy Gostynia.

Jak zapewnić seniorowi godną starość?

Wraz z wiekiem sprawność seniorów może stawać się ograniczona ze względu na różne schorzenia i choroby. W takich przypadkach niezbędna jest codzienna opieka. Nie wszyscy mogą zapewnić rodzicom oraz dziadkom opiekę całodobową. Z pomocą przychodzą więc  domy opieki seniora, które zapewniają osobom starszym kompleksową opiekę, również medyczną. Dlatego warto rozważyć umieszczenie seniora w takim miejscu.

Czytaj dalej

Co to jest turnus rehabilitacyjny?

Turnus rehabilitacyjny jest przeznaczony dla osób, które potrzebują aktywnej rehabilitacji. Jego przebieg zależny jest od rodzaju dolegliwości zdrowotnych uczestników, typu wykonywanych zabiegów, a także miejsca, w którym się odbywa. Jest to również okazja do wypoczynku i odkrycia swoich pasji. Podczas turnusu można poszerzyć grono swoich znajomych, rozwijać kompetencje społeczne i komunikacyjne.

Czytaj dalej

Sposoby opieki nad osobami niepełnosprawnymi

Ludzie niepełnosprawni borykają się z różnorodnymi problemami. Bardzo często są to osoby starsze, które nie tylko cierpią na choroby przewlekłe, ale również bywają w różnym stopniu ograniczone ruchowo. Potrzebują one wsparcia ze strony innych osób. Takie wsparcie związane jest przede wszystkim z pomocą fizyczną, ale i psychiczną.

Czytaj dalej

Jesienne popołudnia również można spędzić w ciekawy sposób

Tym razem nasi podopieczni zajęli się sztuką. Na wcześniej odlanych przez nich gipsowych obrazkach, wykonali kreatywne malunki. Kolorystyka była różna , nie zawsze tradycyjna. Nie zawsze liczy się spektakularny efekt, lecz dobra zabawa. A tę ostatnią świetnie można było dostrzec na twarzach mieszkańców Domu Zdrowia i Spokoju.

Czytaj dalej

Krótki przystanek na trasie

Już po raz drugi mieliśmy przyjemność gościć u siebie uczestników VIII Rajdu Rowerowego – „80 Na Szlaku”-  organizowanego przez krobskie Stowarzyszenie „ Na Szlaku”. Rowerzyści, którzy zatrzymali się u nas na kilkudziesięciominutowym odpoczynku mieli do pokonania niemalże 80 km dystansu.

Czytaj dalej

Wizyta Biskupa Zdzisława Fortuniaka

W dniu 29 marca 2017 roku, w ramach Wizytacji Kanonicznej w parafii MB Pocieszenia w Szelejewie w murach Domu Zdrowia i Spokoju gościł Ekscelencja Ksiądz Biskup Zdzisław Fortuniak. Biskup przybył w towarzystwie Księdza Proboszcza Roberta Ławniczaka.

Czytaj dalej

Turnusy odchudzające

Turnusy odchudzające

Schudnij pod okiem specjalistów!  Już od marca zapraszamy do skorzystania z wyjatkowej oferty Naszych wczasów odchudzajacych.  Podczas turnusu zapewniamy indywidualnie dobraną dietę, fachową opiekę medyczną i psychologiczną, zabiegi fizjoterapeutyczne wspomagajace odchudzanie, a przede wszystkim dużą porcję ruchu pod okiem Naszych trenerów personalnych i instruktorów terapii zajęciowej.

Czytaj dalej

  • 1
  • 2
logo footer

Zakład Fizjoterapii

Dane kontaktowe

misja Dom Zdrowia i Spokoju
Szelejewo Drugie 10 A
63-820 Piaski

tel. 65 572 15 38
kom. +48 502 549 114
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

     Polityka prywatności