Dom Zdrowia i Spokoju                                                 facebook logo

Skontaktuj się z nami:
4 1

65 572 15 38

            3 1

info@dzis.eu

Prywatne domy opieki – aktualności domu seniora

Sprawdź, co się u nas dzieje

Pracownicy naszego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego to osoby o wiedzy, doświadczeniu, ale także, co w przypadku usług opiekuńczych dla osób starszych jest istotne, bardzo wyrozumiałe. Staramy się, aby nasza propozycja czerpała z oczekiwań pacjentów, a także prężnie rozwijającej się techniki. Zachęcamy do sprawdzenia aktualności. Będziemy w nich zamieszczać nie tylko informacje o wizytach gości, ale także na przykład nowe propozycje zabiegów leczniczych czy też pojawiające się możliwości przyjazdu na turnusy rehabilitacyjne w okolicy Gostynia.

Rodzaje zabiegów fizjoterapeutycznych dla niepełnosprawnych

wizyta u fizjoterapeuty

Zabiegi fizjoterapeutyczne wykonywane regularnie przez wyspecjalizowanych fizjoterapeutów pozwalają uśmierzyć ból, ale przede wszystkim wrócić pacjentowi do sprawności. W przypadku osób niepełnosprawnych fizjoterapia stanowi kluczowy element pozwalający poczuć się normalnie.

Czytaj dalej

Fakty i mity dotyczące domów seniora

mityDomy seniora, domy spokojnej starości czy bardziej potocznie i niezbyt przyjemnie określane przez niektórych domy starców, mają w naszym kraju bardzo różną opinie. Mimo iż na zachodzie są jednym z popularniejszych rozwiązań, powstają specjalne osiedla seniorów z opieką, albo zwykłe ośrodki, tak w Polsce wiele osób broni się przed nimi z całych sił, a dla rodzin decyzja o umieszczeniu bliskiego w takiej placówce jest niezwykle trudna. Niestety zdarzają się sytuacje, w których nie jesteśmy w stanie odpowiednio zajmować się bliskim członkiem rodziny. Wiele obowiązków zawodowych, własna rodzina, często również brak miejsca, to czynniki, które wpływają na podjęcie takiej decyzji. Czy jednak to faktycznie złe rozwiązanie? Co wiemy o domach seniora i co jest prawdą, a co mitem?

Czytaj dalej

6 zalet prywatnych domów opieki

pensjonariuszka z opiekunkąGdy jesteśmy dziećmi, rodzice opiekują się nami latami. W pewnym momencie jednak role często się odwracają - gdy rodzice są już w podeszłym wieku, często sami potrzebują opieki. Jako kochające dzieci zawsze pragniemy im ją dać, jednak nie zawsze mamy do tego odpowiednie przystosowanie, warunki czy wiedzę. Bo opieka nad osobą starszą to nie tylko gotowanie jej i spędzanie z nią czasu. To bardzo często także podawanie leków, pilnowanie wizyt lekarskich i recept, często także kwestie podstawowej higieny osobistej, smarowania, obmywania czy szeroko pojętej pielęgnacji. Wiele osób w pewnym momencie staje przed dylematem: czy podołam sprostać tym wszystkim wyzwaniom, czy może lepszym rozwiązaniem będzie przyjęcie pomocy od profesjonalistów w tej dziedzinie? Właśnie po to powstały prywatne domy opieki i Domy Seniora. Zobaczmy, jakie są zalety wynikające z korzystania z ich usług.

Czytaj dalej

Jak zapewnić seniorowi godną starość?

rozmowa lekarza z pensjonariuszem

Wraz z wiekiem sprawność seniorów może stawać się ograniczona ze względu na różne schorzenia i choroby. W takich przypadkach niezbędna jest codzienna opieka. Nie wszyscy mogą zapewnić rodzicom oraz dziadkom opiekę całodobową. Z pomocą przychodzą więc  domy opieki seniora, które zapewniają osobom starszym kompleksową opiekę, również medyczną. Dlatego warto rozważyć umieszczenie seniora w takim miejscu.

Czytaj dalej

Sposoby opieki nad osobami niepełnosprawnymi

opieka nad starszą osobą

Ludzie niepełnosprawni borykają się z różnorodnymi problemami. Bardzo często są to osoby starsze, które nie tylko cierpią na choroby przewlekłe, ale również bywają w różnym stopniu ograniczone ruchowo. Potrzebują one wsparcia ze strony innych osób. Takie wsparcie związane jest przede wszystkim z pomocą fizyczną, ale i psychiczną.

Czytaj dalej

Jesienne popołudnia również można spędzić w ciekawy sposób

zajęcia ertystyczne pensjonariuszy

Tym razem nasi podopieczni zajęli się sztuką. Na wcześniej odlanych przez nich gipsowych obrazkach, wykonali kreatywne malunki. Kolorystyka była różna , nie zawsze tradycyjna. Nie zawsze liczy się spektakularny efekt, lecz dobra zabawa. A tę ostatnią świetnie można było dostrzec na twarzach mieszkańców Domu Zdrowia i Spokoju.

Czytaj dalej

Krótki przystanek na trasie

Krótki przystanek na trasie

Już po raz drugi mieliśmy przyjemność gościć u siebie uczestników VIII Rajdu Rowerowego – „80 Na Szlaku”-  organizowanego przez krobskie Stowarzyszenie „ Na Szlaku”. Rowerzyści, którzy zatrzymali się u nas na kilkudziesięciominutowym odpoczynku mieli do pokonania niemalże 80 km dystansu.

Czytaj dalej

  • 1
  • 2
logo footer

Zakład Fizjoterapii

Dane kontaktowe

misja Dom Zdrowia i Spokoju
Szelejewo Drugie 10 A
63-820 Piaski

tel. 65 572 15 38
kom. +48 502 549 114
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

     Polityka prywatności