Dom Zdrowia i Spokoju                                                 facebook logo

Skontaktuj się z nami:
4 1

65 572 15 38

            3 1

info@dzis.eu

Jak zapewnić seniorowi godną starość?

rozmowa lekarza z pensjonariuszem

Wraz z wiekiem sprawność seniorów może stawać się ograniczona ze względu na różne schorzenia i choroby. W takich przypadkach niezbędna jest codzienna opieka. Nie wszyscy mogą zapewnić rodzicom oraz dziadkom opiekę całodobową. Z pomocą przychodzą więc  domy opieki seniora, które zapewniają osobom starszym kompleksową opiekę, również medyczną. Dlatego warto rozważyć umieszczenie seniora w takim miejscu.

Opieka medyczna

Seniorzy często cierpią na przewlekłe choroby, które wymagają stałej kontroli lekarskiej. W domach seniorów profesjonalna opieka medyczna jest zapewniona dla każdego mieszkańca. Seniorzy są otoczeni opieką nie tylko pielęgniarek, ale również lekarzy specjalistów. Jest to szczególnie ważne w sytuacjach poważnych chorób, zagrażających bezpieczeństwu seniora lub w przypadku niepełnosprawności uniemożliwiającej samodzielne funkcjonowanie. W naszym domu seniora oprócz codziennej opieki personelu oferujemy profesjonalne zabiegi fizjoterapeutyczne, które zadbają o sprawność fizyczną każdego podopiecznego. Zabiegi wybierane są w zależności od indywidualnych potrzeb seniorów. Nasi lekarze wesprą zdrowie fizyczne podopiecznych terapią manualną, masażem oraz nowoczesnymi metodami rehabilitacji.

Organizacja czasu wolnego

Dla zdrowia psychicznego każdego z nas nie tylko osób starszych ważna jest organizacja czasu oraz kontakt z ludźmi. Dom seniora zapewnia kontakt z innymi osobami oraz wspólne spędzanie czasu, co bywa nieocenione dla kondycji psychicznej seniorów, szczególnie że dużej części doskwiera samotność. Podopieczni domów seniora mają możliwość wspólnych gier, rozmów oraz zajęć na świeżym powietrzu, przez co nie czują się osamotnieni.

W każdej chwili można odwiedzać podopiecznego umieszczonego w domu opieki i również spędzić z nim czas. Decyzja o umieszczeniu bliskiej osoby w domu seniora może być trudna, jednak jest to miejsce, które umożliwia całodobową opiekę medyczną oraz rehabilitację, tym samym zapewniając seniorowi godną i spokojną starość.

logo footer

Zakład Fizjoterapii

Dane kontaktowe

misja Dom Zdrowia i Spokoju
Szelejewo Drugie 10 A
63-820 Piaski

tel. 65 572 15 38
kom. +48 502 549 114
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

     Polityka prywatności