Dom Zdrowia i Spokoju                                                 facebook logo

Skontaktuj się z nami:
4 1

65 572 15 38

            3 1

info@dzis.eu

6 zalet prywatnych domów opieki

pensjonariuszka z opiekunkąGdy jesteśmy dziećmi, rodzice opiekują się nami latami. W pewnym momencie jednak role często się odwracają - gdy rodzice są już w podeszłym wieku, często sami potrzebują opieki. Jako kochające dzieci zawsze pragniemy im ją dać, jednak nie zawsze mamy do tego odpowiednie przystosowanie, warunki czy wiedzę. Bo opieka nad osobą starszą to nie tylko gotowanie jej i spędzanie z nią czasu. To bardzo często także podawanie leków, pilnowanie wizyt lekarskich i recept, często także kwestie podstawowej higieny osobistej, smarowania, obmywania czy szeroko pojętej pielęgnacji. Wiele osób w pewnym momencie staje przed dylematem: czy podołam sprostać tym wszystkim wyzwaniom, czy może lepszym rozwiązaniem będzie przyjęcie pomocy od profesjonalistów w tej dziedzinie? Właśnie po to powstały prywatne domy opieki i Domy Seniora. Zobaczmy, jakie są zalety wynikające z korzystania z ich usług.

  1. Kadra

Pierwszą i chyba najważniejszą zaletą prywatnego domu opieki jest fakt, że pracują tam tylko i wyłącznie osoby specjalnie do tego wykwalifikowane i przeszkolone. To bardzo ważne, bo opieka nad osobami w podeszłym wieku, często schorowanymi, wcale nie jest prostą i oczywistą sprawą. Poza tym, do takich osób trzeba mieć odpowiednie podejście i nastawienie. Wykwalifikowana kadra nie tylko potrafi zadbać o wszystkie potrzeby osoby w podeszłym wieku, ale także sprawić, że w takim prywatnym domu opieki poczuje się ona jak u siebie. Osoby z doświadczeniem z zakresu medycyny i opieki także w porę zauważą jakiekolwiek problemy ze zdrowiem czy ich symptomy, dzięki czemu możliwa będzie odpowiednio szybka reakcja.

  1. Opieka medyczna

Prywatne domy opieki bardzo często zapewniają swoim podopiecznym opiekę medyczną i rehabilitacyjną na dużo wyższym poziomie, niż byłoby to możliwe w domu. Jest tak dzięki personelowi, który posiada wykształcenie i szkolenia pod kątem medycznym, ale także dzięki zapewnianym często w takich miejscach zabiegom rehabilitacji. Dzięki nim osoby starsze są w lepszej kondycji, a to znacząco przekłada się na ich ogólny stan zdrowia. Ważne jest też to, że taka aktywność ruchowa jest zawsze dostosowana do możliwości podopiecznego, a obecność wykwalifikowanej kadry zapewnia jej bezpieczeństwo i prozdrowotny wpływ.

  1. Integracja

Osoby w podeszłym wieku wcale nie mają mniejszych potrzeb społecznych niż my wszyscy. Ba, ich potrzeby mogą nawet być jeszcze większe! My sami niestety często nie możemy spędzać z nimi tyle czasu, ile byśmy chcieli. W prywatnym domu opieki czy Domu Seniora taka osoba nie czuje się osamotniona. Spędza czas z innymi osobami w podobnym wieku i z podobnymi problemami. Taka aktywność społeczna jest bardzo ważna dla samopoczucia i prawidłowego funkcjonowania umysłu osoby w podeszłym wieku. Często podopieczni zawiązują nawet w domach opieki przyjaźnie, a to bardzo pozytywnie wpływa na ich podejście do życia, a nawet kwestie zdrowotne.

  1. Bliskość natury

Prywatny dom opieki to nie tylko budynek. Osoby w podeszłym wieku nie są więc zamknięte w czterech ścianach - mogą skorzystać ze świetlicy czy biblioteki, ale mogą też przy korzystnej pogodzie spędzać czas na świeżym powietrzu. W naszym Domu Seniora zadbaliśmy o piękne otoczenie. Podopieczni mogą relaksować się na tarasie wypoczynkowym albo wybrać na spacer do ogrodu czy parku i przy okazji podziwiać piękne oraz zabytkowe budynki. To wszystko sprawia, że spędzają jesień swojego życia w godny i radosny sposób.

  1. Indywidualna dieta

W prywatnym domu opieki brane są pod uwagę wszystkie kwestie mogące mieć wpływ na zdrowie podopiecznych. Wszyscy wiemy, że taką kwestią zdecydowanie jest sposób odżywiania. Potrafi on mieć ogromne znaczenie przy leczeniu wielu chorób oraz ich zapobieganiu. Dlatego w takiej placówce dbamy o wszelkie potrzeby żywieniowe seniorów w sposób indywidualnie do nich dopasowany. To gwarancja lepszego samopoczucia i zdrowia.

  1. Przystosowanie dla niepełnosprawnych

Prywatny dom opieki często pełni także całodobową opiekę nad osobami niepełnosprawnymi. W naszej placówce wszystkie pomieszczenia czy przejścia są dostosowane do wózków inwalidzkich. Do dyspozycji podopiecznych są dwie windy. Zadbaliśmy też o to, aby usunąć z otoczenia wszelkie bariery architektoniczne. Dzięki temu życie osób niepełnosprawnych w domu opieki jest nie tylko wygodniejsze, ale także bezpieczniejsze.

Prywatny dom opieki to bardzo dobra opcja zarówno dla samotnych osób w podeszłym wieku, jak i dla rodzin, które pragną dla swoich najbliższych najlepszej opieki. W żadnym wypadku nie można na to patrzeć jak na przysłowiowe “pójście na łatwiznę”. Wręcz przeciwnie – zapewnienie seniorowi takiej prywatnej opieki to często najlepsza rzecz, jaką możemy dla niego zrobić w jesieni życia. Pamiętajmy, że takie osoby zawsze bardzo cieszą się z odwiedzin członków rodziny, ale jednocześnie są szczęśliwe, że nie są dla nikogo ciężarem i mogą żyć własnym życiem będąc pod stałą opieką profesjonalistów.

logo footer

Zakład Fizjoterapii

Dane kontaktowe

misja Dom Zdrowia i Spokoju
Szelejewo Drugie 10 A
63-820 Piaski

tel. 65 572 15 38
kom. +48 502 549 114
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

     Polityka prywatności