Dom Zdrowia i Spokoju                                                 facebook logo

Skontaktuj się z nami:
4 1

65 572 15 38

            3 1

info@dzis.eu

Rodzaje zabiegów fizjoterapeutycznych dla niepełnosprawnych

fizjoterapeuta

Zabiegi fizjoterapeutyczne wykonywane regularnie przez wyspecjalizowanych fizjoterapeutów pozwalają uśmierzyć ból, ale przede wszystkim wrócić pacjentowi do sprawności. W przypadku osób niepełnosprawnych fizjoterapia stanowi kluczowy element pozwalający poczuć się normalnie.

Rehabilitacja osób niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne w Polsce mają prawo do skorzystania z zabiegów fizjoterapeutycznych oraz pobytu w zakładach rehabilitacji leczniczej. To pozwala na złagodzenie objawów chorobowych, a w niektórych przypadkach również na znaczącą poprawę kondycji zdrowotnej. Do najczęściej stwierdzanych przez lekarzy niepełnosprawności są dysfunkcje narządu ruchu, szczególnie sprawności kończyn dolnych, górnych oraz kręgosłupa, a w dalszej kolejności schorzenia układu krążenia. Stwierdzone dysfunkcje prowadzą do ograniczenia w pełnieniu określonych ról społecznych, w tym ról zawodowych, ekonomicznych oraz integracji społecznej. Dla przywrócenia osób niepełnoprawnych do możliwości funkcjonowania w społeczeństwie niezbędna jest rehabilitacji, którą podjąć można w prywatnych lecznicach, ale też korzystając z dofinansowania Narodowego Funduszu Zdrowia.

Zabiegi fizjoterapeutyczne dla osób niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne w zależności od przyczyny niepełnosprawności mogą skorzystać z różnorodnych zabiegów fizjoterapeutycznych. Pozwalają one usunąć bóle kręgosłupa, bóle stawów, obrzęki kończyn czy wady postawy. Jednak, aby były one skuteczne niezbędne jest zastosowanie sprawdzonych metod terapeutycznych, do których można zaliczyć falę uderzeniową oraz masaż leczniczy. Fala uderzeniowa, inaczej fala akustyczna celowana jest w obszar bólu. Pozwala ona przyspieszyć proces zdrowienia dzięki pobudzeniu cyrkulacji krwi, odbudowie włókien kolagenowych oraz przyspieszeniu metabolizmu. Fala uderzeniowa to świetna metoda, dzięki której możliwe jest szybsze przywrócenie sprawności ruchowej u osób z niepełnosprawnościami. Inną metodą stosowaną w rehabilitacji osób niepełnosprawnych jest masaż leczniczy. Dzięki niemu ból staje się wyraźnie mniej uciążliwy, a jakość życia znacznie się poprawia. Masaże dostosowane są do rodzaju dolegliwości pacjenta i wcześniej skonsultowane z lekarzem.

logo footer

Zakład Fizjoterapii

Dane kontaktowe

misja Dom Zdrowia i Spokoju
Szelejewo Drugie 10 A
63-820 Piaski

tel. 65 572 15 38
kom. +48 502 549 114
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

     Polityka prywatności