Dom Zdrowia i Spokoju                                                 facebook logo

Skontaktuj się z nami:
4 1

65 572 15 38

            3 1

info@dzis.eu

Sposoby opieki nad osobami niepełnosprawnymi

opieka nad starszą osobą

Ludzie niepełnosprawni borykają się z różnorodnymi problemami. Bardzo często są to osoby starsze, które nie tylko cierpią na choroby przewlekłe, ale również bywają w różnym stopniu ograniczone ruchowo. Potrzebują one wsparcia ze strony innych osób. Takie wsparcie związane jest przede wszystkim z pomocą fizyczną, ale i psychiczną.

Opiekę nad osobami niepełnosprawnymi może pełnić rodzina lub profesjonalne placówki, takie jak domy opieki dla niepełnosprawnych. Zakres działań jest dość szeroki, począwszy od doraźnej pomocy, po zapewnienie pomocy egzystencji osobom, które nie są w stanie samodzielnie funkcjonować ze względu na wiek, choroby czy niepełnosprawność.

Opieka nad osobą niepełnosprawną - rodzina

Bardzo wiele osób niepełnosprawnych oraz seniorów pozostaje pod opieką rodziny. Jej zakres może być różny. Niekiedy ogranicza się wyłącznie do niewielkiej pomocy w codziennym funkcjonowaniu, ale niejednokrotnie zdarza się, że osoba niepełnosprawna potrzebuje kompleksowego wsparcia praktycznie 24 godziny na dobę. Bardzo często istnieje konieczność przystosowania mieszkania do konkretnych potrzeb chorego czy korzystania ze specjalistycznych sprzętów. Opieka nad osobą niepełnosprawną wymaga wiele siły, cierpliwości, a niejednokrotnie również stosownej wiedzy. Nie zawsze jesteśmy w stanie zapewnić pomoc, jakiej chory wymaga. I chociaż decyzja o zamieszkaniu bliskiej osoby niepełnosprawnej w domu opieki nie jest łatwa, to jednak w wielu przypadkach bywa uzasadniona, a wręcz konieczna.

Profesjonalna pomoc w domu opieki

Domy opieki są stworzone z myślą o potrzebach osób starszych i niepełnosprawnych. Tutaj zapewniona jest profesjonalna pomoc wyspecjalizowanych opiekunów, lekarzy, rehabilitantów itd., którzy przez cały czas czuwają nad stanem zdrowia chorych. Nasz Zakład Opiekuńczo-Leczniczy zapewnia opiekę długoterminową dla dorosłych, przede wszystkim osób starszych, niepełnosprawnych i przewlekle chorych. Opiekujemy się również chorymi wymagającymi całodobowej opieki ze względu na zakończone leczenie szpitalne. Świadczymy pomoc osobom, które ze względu na stan zdrowia i ograniczenia ruchowe nie są w stanie samodzielnie funkcjonować w domu. Zapewniamy nadzór lekarski, profesjonalną rehabilitację oraz wsparcie personelu pielęgniarskiego.

 

 

logo footer

Zakład Fizjoterapii

Dane kontaktowe

misja Dom Zdrowia i Spokoju
Szelejewo Drugie 10 A
63-820 Piaski

tel. 65 572 15 38
kom. +48 502 549 114
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

     Polityka prywatności