Dom Zdrowia i Spokoju                                                 facebook logo

Skontaktuj się z nami:
4 1

65 572 15 38

            3 1

info@dzis.eu

  • Start
  • Dom Seniora
  • Informacje dla pacjenta

Informacje dla pacjenta

Dom seniora – usługi opiekuńcze dla starszych

Poznaj nas!

Nasz Dom Zdrowia i Spokoju, czyli Dom Seniora zapewnia opiekę dla osób starszych, a także jest domem opieki dla osób niepełnosprawnych i chorych. Kierujemy naszą ofertę do wszystkich samotnych osób w podeszłym wieku, które pragną spędzić jesień życia w spokojnej, domowej atmosferze pod opieką profesjonalnej kadry medycznej i opiekuńczej. Zapewniamy szeroki wachlarz usług opiekuńczych dla osób starszych, obejmujący między innymi zabiegi lecznicze i rehabilitację w zakładzie fizjoterapii oraz opiekę pielęgniarską. Do naszej placówki możemy przyjąć 48 osób na pobyt stały.

Dom seniora - co oferujemy?

W ramach pobytu w Domu Seniora proponujemy:
•    komfortowe pokoje 1-, 2- lub 3-osobowe z łazienkami wyposażone w uchwyty inwalidzkie oraz instalacje przywoławczą
•    wyżywienie dostosowane do indywidualnych potrzeb mieszkańca
•    kompleksową opiekę pielęgniarską i medyczną
•    zabiegi fizjoterapeutyczne
•    posługę duszpasterską i udział w praktykach religijnych
•    organizację czasu wolnego

Nasz Dom Seniora jest w całości przygotowany jako całodobowy dom opieki dla osób niepełnosprawnych, więc pozbawiony jest barier architektonicznych. W budynku znajdują się dwie windy, w tym jedna dla mieszkańców Domu Seniora. Do dyspozycji mieszkańców są również biblioteka, jadalnia oraz przestronna świetlica z wyjściem na obszerny taras wypoczynkowy. W najbliższym sąsiedztwie Domu Seniora znajdują się ogród, park, pałac oraz zabytkowy kościółek.

Rzeczy osobiste wymagane przy przyjęciu do Domu Seniora:

•    Zestaw toaletowy – przybory do paznokci, gąbka, ręczniki – w tym kąpielowy, szczoteczka do zębów i pasta, naczynie do protez i środki do czyszczenia protez, mydło, szampon, przybory do golenia
•    Pantofle(obuwie powinno być stabilne), klapki pod prysznic
•    Piżama, koszula nocna, szlafrok
•    Ubiór sportowy typu dres
•    Odzież
•    Pieluchomajtki
•    Leki

Są różne sposoby finansowania pobytu w naszym Domu Seniora. Oto kilka z nich:
1.    Najprostszym sposobem jest pokrycie kosztów wypracowaną emeryturą.
2.    Jeżeli emerytura Seniora jest zbyt niska, a jemu samemu potrzebna jest pomoc, można zgłosić się do Gminnych lub Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej, wówczas istnieje możliwość dofinansowania do pełnej odpłatności za pobyt.
3.    Jeżeli Senior posiada własne mieszkanie może je po prostu wynająć, a środki, które pozyska dołożyć do swojej emerytury, które łącznie zagwarantują potrzebną kwotę do pobytu w naszym domu opieki dla starszych. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ w tym przypadku Senior nie musi martwić się opłatami za pozostawione  mieszkanie i czynsz.
4.    Jednym z nowszych sposobów pozyskania środków może być hipoteka odwrócona.
Pozwala ona w bezpieczny i łatwy sposób uzyskać pieniądze, które zainwestowało się w swoją nieruchomość, oraz przeznaczyć je na dowolny cel (w tym na przykład na opłacenie pobytu w Domu Seniora). Kredytobiorcy nie można nakazać na co przeznacza otrzymane pieniądze. Wysokość odwróconego kredytu hipotecznego zależna jest przede wszystkich od wartości mieszkania. Brane są również pod uwagę wiek, płeć, a także wybrane formy wypłaty należności.
Pieniądze uzyskane dzięki „hipotece odwróconej” pozwolą uniezależnić się od rodziny.
Jest to sposób uzyskania funduszów skierowany zarówno do osób samotnych, jak i małżonków.  Taką umowę mogą podpisać również osoby, które są współwłaścicielami nieruchomości czy w ramach małżeńskiej wspólnoty majątkowej.

logo footer

Zakład Fizjoterapii

Dane kontaktowe

misja Dom Zdrowia i Spokoju
Szelejewo Drugie 10 A
63-820 Piaski

tel. 65 572 15 38
kom. +48 502 549 114
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

     Polityka prywatności