Dom Zdrowia i Spokoju
Skontaktuj się z nami:
4 1

65 572 15 38

            3 1

info@dzis.eu

Informacje dla pacjenta

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy

Nasza Zakład Opiekuńczo-Leczniczy oferuje świadczenia w zakresie opieki długoterminowej dla dorosłych, zwłaszcza w zakresie opieki dla osób starszych i opieki dla osób niepełnosprawnych. Oferta ZOL jest skierowana do osób przewlekle chorych wymagających całodobowej opieki, które zakończyły leczenie szpitalne, jednak ze względu na stan zdrowia i brak możliwości samodzielnego funkcjonowania w środowisku domowym wymagają stałego nadzoru lekarskiego, profesjonalnej rehabilitacji i pielęgnacji, dla osób żywionych dojelitowo, z wyłączeniem osób chorych wentylowanych mechanicznie.

Pobyt w naszym domu opieki dla niepełnosprawnych i jednocześnie miejscu, gdzie świadczymy kompleksowe usługi opiekuńcze dla osób starszych, jest komercyjny. Każdorazowo z zawieramy stosowną umowę z pacjentem, a także jego opiekunem prawnym. Będzie ona określać warunki pobytu, zakres świadczonych usług medycznych (w tym zabiegów leczniczych i z zakresu fizjoterapii), a także wszelkie inne koszty. Warto nadmienić, że pacjentów przyjmujemy nie tylko na pobyt stały, ale także organizowane turnusy rehabilitacyjne. Nasz dom zdrowia to miejsce dla każdego, komu potrzebne są opieka medyczna i rehabilitacja.

Usługi opiekuńcze i medyczne – oferta ZOL

W ramach usług pielęgnacyjno-opiekuńczych placówka zapewnia:
•    opiekę lekarską
•    opiekę pielęgniarską
•    usprawnianie ruchowe i fizykoterapię
•    leczenie farmakologiczne
•    leczenie żywieniowe
•    zapewnienie niezbędnych konsultacji specjalistycznych
•    zapewnienie niezbędnych badań diagnostycznych
•    stymulację metodami terapeutycznymi i psychoterapeutycznymi do aktywności życiowej
•    zapobieganie powikłaniom wynikającym z choroby i unieruchomienia
•    przygotowanie do powrotu do życia w rodzinie i społeczeństwie

 

Szanowna rodzino lub opiekunie naszego pacjenta zapewnij mu na czas pobytu w naszej placówce:
• zestaw toaletowy – przybory do paznokci, gąbka, ręczniki – w tym kąpielowy, szczoteczka do zębów i pasta, naczynie do protez i środki do czyszczenia protez, mydło, szampon, przybory do golenia, balsam do ciała,
• min. 2 duże ręczniki frotte,
• min. 2 myjki frotte,
• bawełnianych rozpinanych bluzek z krótkim/długim rękawem lub rozpinanych piżam,
• dresy i obuwie,
• ewentualne dostarczenie jakiegokolwiek sprzętu /np. telewizor, radio/ i innych rzeczy osobistych musi być uzgodnione z Kierownikiem ZOL,
• pieluchomajtki ,
• leki na cały okres pobytu,
• piżamę, szlafrok.

 • Dom opieki dla osób niepełnosprawnych i starszych w Szelejewie – DZiS

  O nas

  Znajdujący się w Szelejewie Dom Zdrowia i Spokoju to miejsce oddalone od Gostynia o 16 km, ulokowane w spokojnym, wiejskim otoczeniu, w bliskim sąsiedztwie parku i kościoła. Świadcząc usługi opieki dla osób starszych, prowadzimy Zakład Leczniczo-Opiekuńczy i Dom Seniora. Oba te miejsca znajdują się w jednym obiekcie budowlanym, który, co warto podkreślić, spełnia wszystkie niezbędne standardy europejskie i jest odpowiednio przygotowany jako prywatny dom opieki zarówno dla starszych, jak i niepełnosprawnych.

  Punktem głównym całej działalności naszego Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego i Domu Seniora jest zapewnienie najwyższej jakości całodobowej opieki dla osób niepełnosprawnych i osób starszych. Ofertę kierujemy szczególnie w kierunku tych osób, które ze względu na stan zdrowia potrzebują opieki pielęgniarskiej i regularnego korzystania z zabiegów leczniczych. Dla nich mamy przygotowaną propozycję stałego pobytu w Domu Seniora i ZOL. Dodatkowo organizujemy liczne turnusy rehabilitacyjne, podczas których pacjenci mogą korzystać z zabiegów różnych części fizjoterapii – fizykoterapii, hydroterapii oraz masaży leczniczych.

  Czytaj więcej

 • Misja

  Misją placówki jest zapewnienie najwyższych standardów w opiece nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi. Gwarantujemy profesjonalne podejście wszystkich pracowników Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego do każdego pacjenta. Zgłaszają się do nas nie tylko osoby z Szelejewa, ale także na przykład z Leszna, Poznania, Rawicza, Kościana i innych miast na terenie Wielkopolski lub innych regionów.

  Czytaj więcej

 • Usługi

  Nasza placówka oferuje szeroki zakres usług i różnorodne formy pobytu. Przyjmujemy grupy turnusów rehabilitacyjnych, które mogą u nas skorzystać z leczenia techniką fali uderzeniowej czy też hydroterapii. Bardzo ważną częścią działalności jest także funkcjonowanie jako prywatny dom opieki – zapewniamy odpowiednią opiekę dla osób starszych i niepełnosprawnych.

  Czytaj więcej

 • Cennik

  Różnorodna oferta i zróżnicowany zakres cenowy sprawiają, że nasza ofertą dostępna jest dla każdego. Jako działający w Szelejewie ZOL proponujemy najwyższej jakości usługi opiekuńcze dla osób starszych i niepełnosprawnych. Masaże i inne zabiegi z zakresu fizjoterapii wykonują u nas osoby z wiedzą i doświadczeniem. Zachęcamy do zapoznania się z cennikiem oferowanych usług.

  Czytaj więcej

Dokumenty ZOL do pobrania

Umowy, wnioski i inne

Decyzja o pobycie stałym w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Szelejewie niedaleko Gostynia, lub o skorzystaniu z propozycji turnusów rehabilitacyjnych wymaga dopełniania kilku formalności. By ułatwić Państwu wykonanie tej części obowiązków, postanowiliśmy wprowadzić wzory konkretnych dokumentów, które powinny ułatwić złożenie papierów. Zachęcamy do sprawdzenia oferowanych przez nas usług opieki dla osób starszych i niepełnosprawnych, a w przypadku pytań – do kontaktu.

Pobierz wszystkie dokumenty

 

"Nie bójcie się
słabości człowieka
ani jego wielkości!
Człowiek zawsze jest
wielki, także
w słabości..."


- Jan Paweł II

logo footer

Zakład Fizjoterapii

Dane kontaktowe

misja Dom Zdrowia i Spokoju
Szelejewo Drugie 10 A
63-820 Piaski

tel. 65 572 15 38
kom. +48 502 549 114
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.