Dom Zdrowia i Spokoju                                                

Skontaktuj się z nami:
4 1

65 572 15 38

            3 1

info@dzis.eu

Co to jest turnus rehabilitacyjny?

Turnus rehabilitacyjny jest przeznaczony dla osób, które potrzebują aktywnej rehabilitacji. Jego przebieg zależny jest od rodzaju dolegliwości zdrowotnych uczestników, typu wykonywanych zabiegów, a także miejsca, w którym się odbywa. Jest to również okazja do wypoczynku i odkrycia swoich pasji. Podczas turnusu można poszerzyć grono swoich znajomych, rozwijać kompetencje społeczne i komunikacyjne.

Kilka słów o turnusie rehabilitacyjnym

Turnus rehabilitacyjny to wyjazd, którego zasadniczym celem jest ograniczenie występowania dolegliwości zdrowotnych uczestników. Ich liczba nie może być mniejsza niż 20 osób, a sam turnus nie może trwać krócej niż 14 dni. Powinien się odbyć w Polsce. Zasadnicze znaczenie ma również to, że uczestnik wyjazdu ponosi koszty. Można jednak skorzystać z dofinansowania.

Jakie wyróżnia się rodzaje turnusów rehabilitacyjnych?

W praktyce wyróżnia się turnusy rekreacyjno-sportowe, szkoleniowe, psychoterapeutyczne. Zasadniczym celem turnusu rehabilitacyjnego może być dążenie do doskonalenia zainteresowań i pasji. Uczestnictwo w turnusie rehabilitacyjnym sprawia, że niepełnosprawny uczy się, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach. Prezentowane rozwiązanie przeznaczone jest dla ludzi, którzy cierpią na różne dysfunkcje, zarówno dzieci, jak i seniorzy. Może to być niepełnosprawność ruchowa, czy też na przykład narządu wzroku, czy słuchu. Turnus rehabilitacyjny to aktywna forma rehabilitacji, w której może brać udział każda osoba, która ma orzeczony stopień niepełnosprawności. W tym przypadku można samodzielnie wybrać miejsce turnusu.

logo footer

Zakład Fizjoterapii

Dane kontaktowe

misja Dom Zdrowia i Spokoju
Szelejewo Drugie 10 A
63-820 Piaski

tel. 65 572 15 38
kom. +48 502 549 114
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

     Polityka prywatności